Üye olabilmeniz için sağ üst köşede bulunan  ikonuna tıklamanız yeterlidir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Ücretsiz İlan Ekle” butonuna tıklayarak ilanınızı ekleyebilirisiniz.

Ücretli hizmetler

 • Ücretli hizmetler için hiç bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu hizmetler yalnızca kendi ilanını, diğer ilanların önünde listelenmesi ve ilanın fark edilebilirliğini artırmak için ödeme yapmayı tercih eden kullanıcılarımız içindir.

İlanların yayın süresi

 • Tüm ilan sitelerinin aksine, sitemizde ilan yayın süresi bulunmamaktadır. Siz ilanınızı yayından kaldırana kadar (silme veya durdurma) yayın devam etmektedir.

İlan ekleme limitleri

 • Normal üyelerimiz için günlük veya aylık olarak hiç bir limit bulunmamakla birlikte, aynı anda yalnızca toplam 3 adet ilanın yayında olması kuralı vardır.
 • Ücretli üyeler için üyelik paketine göre ilan sayısı geçerlidir.

Resim yükleme limitleri

 • Resim yükleme limitleri ise, normal üyeler için her ilana en fazla 5 adet olarak sınırlandırılmıştır.

Bizler ilanları yalnızca onaylamaya (yayına almaya) odaklanmış değiliz. Her ilanı tek tek inceleme, kontrol ve düzenleme işlemleride yapmaktayız. Gerekli görüldüğü taktirde ilanınız içeriğinde kelime hatalarınız, kısaltmalarınız ve imla kuralları gibi düzenlemeler bile yapılmaktadır.

Yeni ilan girişleri ve kullanıcıların düzenleyerek tekrar onaya gönderdiği ilanlar dönemsel olarak bir yoğunluk oluşturur. Bu gibi durumlarda ilanınızın yayınlanması 0-48 saat arasında sürebilmektedir.

Bazı durumlar yayın sürecinizi daha fazla uzatabilir.

 • İlk kez ilan veriyor ve hesabınızda duyduğumuz bir şüphe sebebi ile ilanınız bir süreliğine bekletilmeye alınabilir.
 • İlanınızın yayına alınması için, eski ilanınızı silerek tekrar ilan oluşturuyor olabilirsiniz. Bu durum her seferinde sizi sıranın en sonuna atacaktır.
 • Dönemsel olarak evcil hayvan ilanlarında yaşanan yoğunluk. İlanlar incelenirken gerekli içerik düzenlemeleride sağlandığı için gecikebiliriz.

Bazı durumlarda kullanıcılarımız başkalarının ilanlarının daha önce yayına alındığını düşünür. Aslında, aşağıdaki sebepler haricinde böyle bir durum söz konusu değildir.

 • Sitede yayınlanan ilanlara ait tarihler, sisteme girildiği tarih üzerinden değildir. İlanın yayına alındığı ilk tarih üzerinden oluşmaktadır. Tarihi bugün olarak görülen bir ilan, aslında sizin ilanınız gibi sisteme daha önce eklenerek onay süreci beklemiş ve yayına alınırken tarihi bugün olarak güncellenmiştir. Bu sebep ile tarihi yeni bir ilanın sizden önce yayına alındığını düşünebilirsiniz.
 • İlan sahibi, ilanları için başarı ve yayın sürecini hızlandırmak amacı ile ücretli bir hizmet satın almış olabilir. Bu durum ile ilgili olarak öne çıkan ilanlar nedir ve avantajlar sayafalarımızı inceleyin.

Sisteme eklemiş olduğunuz ilan moderatörlerimiz tarafından reddedilerek yayına alınmadıysa, ilanınız aşağıdaki kurallarından biri veya bir kaçını ihlal ediyor olabilir.

Mükerrer (birden fazla) aynı ilanlar

Bir ürün veya hizmet için birden fazla aynı içeriğe sahip ilanınız mevcut. Sisteme eklemiş olduğunuz ilan, kısa süre önce zaten eklenmiş ve hala yayını devam etmektedir. Bizler aynı içeriğe sahip (spam ve kalitesiz) içeriklerden hiç haz etmeyiz.

Bu sorunun çözümü için, daha önce eklemiş olduğunuz aynı içeriğe sahip olan ilanınızı yayından kaldırarak yeni ilan gönderebilirsiniz.

Yanlış kategoriye eklenmiş

İlanınızı ilgili olduğu kategori haricinde bir kategoriye eklemiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bizler genelde seçtiğiniz kategoriyi güncelleriz. Ancak eklediğiniz ilan içeriğinde, ilanınıza ait ilgili kategoriyi bulabileceğimiz bir ipucu geçmiyor ise emin olamayız ve red ederiz.

Bu durumda ilanınızı düzenleyerek doğru kategoriye ekleyebilir veya düzenlerken ilan açıklamasında, ilana konu olan canlı veya ürün hakkında daha detaylı cins, varyasyon veya tür bilgisi verebilirsiniz.

Hatalı ad ve soyad bilgisi

Sisteme yeni bir üyeyseniz ve ad soyad bilgisi olarak geçerli veya inandırıcı olmayan bir ad bilgisi girdiyseniz ilanınız reddebilir.

Hesap ayarlarınıza girerek kişisel bilgilerinizde düzenleme yapmanızı öneriyoruz. Sonrasında ilanınızı düzenleme butonu ile tekrar onaya gönderebilirsiniz.

Uygunsuz görsel içerik

İlana yüklemiş olduğunuda görseller eksik, sahte veya görsel içeriğinde reklam, iletişim bilgileriniz gibi olumsuzluklar mevcut.

İlan görsellerinde gerekli düzenlemeleri sağlayarak, ilanınızı tekrar kontrol edilmesi için onaya gönderebilirsiniz.

Farklı ürünler veya türler aynı ilanda yer alıyor

Bizler her tür ilan için ilgili kategorisinde yer almasını isteriz. Bu sebep ile 1 adet ilan içerisinde bir çok şeyi bir arada görmek istemeyiz. Ayrıca bu durumun düzeltilmesi, ilanlarınızdan daha fazla performans almanız için bir gerekliliktir.

İlanda yer alan her canlı veya ürün için farklı ilanlar oluşturun.

Satışı yasak canlılar

Eklemiş olduğunuz ilan içeriği, kanunla ve düzenlemeler doğrultusunda satış için uygun değildir. Bu sebep ile ilan içeriğinde satılık, satış veya benzeri kelimeler uygun görülmemektedir.

İlan içeriğinde gerekli düzenlemeleri sağlamanızı öneriyoruz.

Başlık, resim veya açıklamada iletişim yasaktır

Her ilan içeriğinde, sistemde kayıtlı iletişim bilgileriniz zaten mevcuttur ve siz ilanı yayınını durdurduğunuzda gizlenir. Bu sebep ile ilan başlığı veya diğer alanlarda iletişim bilgilerinizi bulundurmamalısınız. Bu durum sizin ve karşı tarafın güvenliği için bir gereklidir.

İlan içeriğinden iletişim bilgilerinizi silerek, tekrar kontrol edilmesi için onaya gönderebilirsiniz.

Çok fazla iletişim bilgisi

Sisteme kayıtlı üyeliğiniz ile ilan içeriğinde yer alan çok fazla veya bir birinden farklı iletişim bilginiz mevcut.

İlan içeriğinde iletişim bilgisi kesinlikle bulunmamalıdır. Gerekli düzenlemeleri sağlayarak tekrar kontrol edilmek üzere ilanı sisteme kayıt ediniz.

Sitemize üye girişi yaptıktan sonra, her sayfanın sağ üst köşede bulunan  ikonuna tıklayınız. Açılan sayfada, tarafınızca sisteme eklenmiş olan tüm ilanları (yayında ve yayında olmayan) listelemek için “İlanlarım” linkine tıklayın. Not: İlan düzenledikten sonra tekrardan “Onay bekliyor” duruma düşmektedir. Kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

Sitemize üye girişi yaptıktan sonra, her sayfanın sağ üst köşede bulunan  ikonuna tıklayınız.

Açılan sayfada, tarafınızca sisteme eklenmiş olan tüm ilanları (yayında ve yayında olmayan) görüntülemek için “İlanlarım” linkine tıklayın.

İlanlarınızı listelediğiniz bu alandan “Sil” butonu ile ilanınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise, işlem yapmak istediğiniz ilanı açın. İlan detaylarını görüntülediğiniz bu sayfada, tarafınıza ait “ad soyad ve iletişim bilgilerinizin” yer aldığı alanın hemen altında seçenekler mevcut olacaktır.

İlan vermek ücretli mi?

Pettypethome’da ilan yayınlamak ücretsiz üyeler için 3 adet olarak belirlenmiştir.

Ücretli ilanların avantajı nedir?

Pettypethome’da ücretli hizmetleri, ilanınızı belirli bir süre ile en ön sıralara sabitleyerek daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Daha fazla kitlenin sizi fark etmesini sağlayacak, aşağıda yer alan 3 farklı türde ücretli hizmet bulunmaktadır.

Öne çıkan ilanlar

 • Öne çıkan isimli hizmetimiz sayesinde ilanınız, anasayfa vitrinde ve ilgili kategorisinde (sarı bant üzerine) ön sıralara yükseltilecek güncel kalacaktır.

En üst göster ilanlar

 • Bu hizmetimiz sayesinde ilanınız ilgili kategorisinde ön sıralara (sarı bant üzerine) yükseltilecek güncel kalacaktır.

Ücretli ilanlar (tümü) nasıl sıralanır?

Tüm ücretli öne çıkan ilan sıralamaları, ilanın ücretli hizmet süresine göre “AZALAN” şekilde otomatik olarak yapılmaktadır. Süre bitiş tarihi en az olan daha üstte yer alır. Bu sebeple yeni teslim edilen siparişler ücretli ilanlar arasında (öne çıkanlarda) en alta eklenir ve her gün yukarıya doğru ilerler (üst sırasında ki ilanların ücretli süreleri bittikçe).

Bir ilan için tek seferde birden fazla adet satın alımı yapıldığında daha uzun bitiş süresine sahip olacağı için üst sıralara ilerlemesi daha fazla zaman alacaktır. Örneğin 2 haftalık olarak tek seferde öne çıkarmak, ilgili ilanın 14 gün süre ile diğerlerinden daha fazla bitiş süresine sahip olmasına sebep olacaktır. Sıralamayı önemsiyorsanız aynı ilan için tek seferde birden fazla adet (birden fazla hafta) olarak sipariş vermemeli, onun yerine sonraki hafta tekrar siparişi yenilemelisiniz.

İlanın öne çıkarma süresi bitmeden aynı ilan için yeni bir sipariş verirseniz, yeni siparişin teslimatı için biz ilgili hizmet süresinin bitmesini bekleriz. İlanınız 1. sıradayken tekrar sipariş vererek onu sabitleme imkanı yoktur.

Bu otomatik sıralamalar ödenen ücrete göre yapılmamakla birlikte, hiç bir ücretli hizmet için 1. sırayı garanti etmeyiz ve hiç bir kullanıcıya herhangi bir sırayı sabit olarak satmayız.

Teslimat, iptal, iade veya kalan süreler

Hizmetlerimiz dijital ürünler arasında yer alması sebebi ile siparişin tesliminden itibaren iptal ve iade hakkınız bulunmamaktadır.

Herhangi bir ilanınız için satın aldığınız ücretli hizmete ilişkin kalan süreye (süre bitimi öncesinde ilanı yayından kaldırmanız vb.) ait bedeller tarafınıza ödenmez veya başka bir ilana aktarılamaz.

Ücretlendirmeler ile ilgili bilgiye sahip olmak ve bir hizmet satın almak için, avantajlar sayfamızı ziyaret edin.